Iskrempris

Hei kjøpte som privatperson 4,6 L jordbæris. Den kostet omtrent 280kr. En tilsvarende vaniljeis koster omtrent 35kr for 2 L i butikk. Hvorfor er prisen på boksen til 4,6 L over 3 ganger så høy??? Forstår det ikke. Kan dere komme med en forklaring? Eneste grunn til at j kjøpte denne på fabrikk er at dere ikke tilbyr jordbær is i butikk.
Sigbjørn Aadnevik

Kommentarer

  • Hei. I forhold til en standard 2liter boks, inneholder 4,6 liter boks en premium iskrem tilsatt mindre luft, høyere andel jordbærsyltetøy, mer kremfløte og egg.
    I tillegg ville nok en 2 liter ren jordbæris koste mer enn en ren vaniljeis i butikk.

    Siri

Kommenter eller skriv et nytt innlegg

Ditt navn og innlegg er synlig for alle. Din e-post vises aldri offentlig.