Til seneste kommentar

Premium er en dårlig erstatning for Inspira

Hei! Tidligere kjøpte jeg utelukkende Inspira. Med den nye premiumserien har dere økt prisen, krympet nettoinnholdet og fjernet store mengder av den gode sausen og det som gjorde at vi elsket Inspira.

Selv om jeg forstår ønsket om å redusere tilsetninger, har dere med disse grepene gjort isen kjipere, mindre og dyrere. Jeg elsket Inspira, men Premium leverer ikke. Større forpakninger og mere saus og digg takk. Og så har dere gjort noe med selve isen - den smaker ikke som før.

Om dere skal redusere noe, så ta tak i prisen. Den gikk opp med Premium til tross for at det er mindre innhold enn før.
Slik det er nå, ser jeg heller etter alternativer.

#bring-inspira-back, evt #fix-premium
Olav A

Kommentarer

  • Hei Olav, 
     
    Det er mye engasjement vedr. Inspira ref. at den er erstattet med vår nye Premium serie. 
    Vi har stor forståelse for at mange blir lei seg når "favoritten" gjennom flere år blir endret eller tatt ut av sortiment. 

    Leit å høre at den nye serien ikke leverer til forventningene dine. Når det er sagt er Premium serien et helt nytt konsept mtp. bruk av færre ingredienser - en trend vi ser mange forbrukere etterspør mtp. dagens fokus på "renere mat". Den nye serien selger meget bra og den har fått gode tilbakemeldinger i smakstest gjennomført av godt.no - Hennig-Olsen Premium – Se vår test av den nye isen | Godt.no 
     
    Så vil vi samtidig påpeke at vi hører på forbrukeres tilbakemeldinger og tar alle henvendelser på alvor. Alle nye iskremlanseringer vurderes kontinuerlig basert på flere kriterier (ek. salgstall og forbrukertilbakemeldinger). Noen ganger endrer vi resept og/eller tar tilbake produkter vi tidligere har tatt ut. Utfordringen for vår del, som er nevnt tidligere, er at vi har begrenset plass i frysedisk. I tillegg er det mange behov og ønsker man skal prøve å dekke, både fra forbrukere, men også kunder. 

    Når det gjelder pris i butikk er det våre kunder som setter utprisene. For Hennig-Olsen Premium registrer vi at utprisene ikke er høyere enn Inspira per liter.

    Premium serien er fortsatt ny i markedet og vi ser frem til å videreutvikle serien og komme med nye og spennende smaker allerede neste år 😊
    Alexander

Kommenter eller skriv et nytt innlegg

Ditt navn og innlegg er synlig for alle. Din e-post vises aldri offentlig.