Velkommen til Hennig-Olsen Is’ kundeservice og supportforum! Til venstre finner du svar på ofte stilte spørsmål, bruk gjerne søkefeltet for å søke etter svar på det du lurer på. Finner du ikke svar ved å søke kan du stille nytt spørsmål til oss ved å klikke på "Spør oss!".
Gjelder det feil på produkt? Fyll ut skjema som du finner her.
Her tar vi i mot gode innspill og spørsmål, ris og ros!
Dette forumet skal være både informativt og nyttig! Bruk knappen "Spør oss!" om det er noe du syns mangler her. Vi forbeholder oss retten til å fjerne kommentarer med stygt språk og dårlig tone.
Ditt navn og din mailadresse (mailadressen din vil aldri synes offentlig) fjernes automatisk etter maks 1 år. Hele vår policy for personopplysninger finner du her.
Vil du ta kontakt med oss finner du annen kontaktinfo her.
Hilsen Sonja 10år
Vi har en kuleis som heter bubblegum, den er rosa og blå og har en søt og god smak av tyggis. Det er også mulig at det kommer en nyhet om kort tid som du kommer til å like 😉
i Peru i sør Amerika lager de iskrem med smak av en frukt som heter lukcuma (uttales lokma). Smaken er den mest spennende jeg har smakt siden jeg kan huske. Jeg har også tro på at mange Landsmenn ville ha falt for denne smaken😁🍨. Veldig synd denne smaken ikke finnes i Norge. Isen var oransj av farge. Frukten har jeg spist som frukt. Opplevdes tørr, litt klebrig, tung og mektig ( ikke en frukt jeg bare ville ha spist som et eple😂), men i is og yoghurt var den en drøm. Mye mye kulere smak enn pasjonsfrukt😅.
Vi setter stor pris på forslag og tilbakemeldinger. Vi sender ønsket til marked og produktutvikling hos oss 😀
-Det var alt. Hilsen to triste jenter som har mistet sine favoritt-iser gang på gang.
Så kjipt å høre at vi har tatt ut flere av favorittene deres fra sortimentet! Vi tar til oss alle de gode forslagene 😃 Sendes rett til produktutvikling hos oss, så er det bare å krysse fingrene.
Et annet forslag er vaniljeis med bærsaus/biter i🤤
Tidligere solgte dere 1 liters is med toffee, var veldig god den,ta den gjerne tilbake👍Topp og takk🍨🍧🍦😊👍
takk for gode forslag! vi tar det med oss videre til vurdering 👍
Det har jo hendt vi har relansert gamle "slagere", så det kan hende toffee-isen kommer tilbake.
Ha en super sommer!
det høres fantastisk godt ut 😀 vi mottar alle forslag med takk!
takk for godt forslag, tipper det er flere som har lyst på det 😀
Vi tar det med oss videre.
takk for fine forslag, likte spesielt det med vanilje-iskrem og kirsebær-syltetøy!
😀
en krokodille iskrem hadde vært veldig spennende, med ispinne som hale kanskje?
Alle forslagene som dere sender oss blir tatt videre til Hennig-Olsen Is Markedsavdeling, så må vi se hva fremtiden vil bringe!
Nevøen min, Jørgen på 10 år lurer på hvorfor ikke det finnes Sandwich is som kuleis. Det savner vi. Ja til deilig Sandwich is 😎😁
Hilsen tanta til Jørgen.
E. Dugan
det høres ut som en fantastisk god smak 👍 jeg sender det videre til produktutviklingen 😀 ha en fin sommer!
-friskis med dobbelt sjokoladetrekk
Om ikke.. kan vi bestille ett parti med dette?
takk for herlig tilbakemelding! 👍
Forslaget om dobbel-dypp tas med videre, men vi selger ikke produkter privat. Om dere bor i nærheten av Kristiansand kan dere komme til fabrikken der vi har utsalg hver fredag fra kl 09:00 til 12:00.
Vi tar det med oss videre til vurdering.
takk for innspillet. Du er ikke alene om å ønske jordbærisen tilbake, så det kan jo hende den dukker opp igjen etter hvert. Vi skal i alle fall notere dette, så vil tiden vise om den blir relansert 🙂
Hilsen Marie
takk for spennende forslag! Vi tar det med oss videre 🙂 kan jo hende det dukker opp noe lignende neste jul
Takk for godt forslag.
Vi tar det med oss videre 😀
Leter fortsatt, etter flere år ute av butikkene, etter denne isen i håp om at den har kommet tilbake. Krysser fingrene for at den relanseres eller at noe lignende kommer på markedet igjen. Finnes ikke noe godere!!
så kjekt å høre at du likte Hennig-Olsen IS Dugg - serie:)
Kjenner dessverre ikke til at den kommer tilbake, men anbefaler at du sjekker ut våre NYT-serie om du ikke allerede har smakt; deilig jordbær eller mango frukt!
Ha en fin dag!
enig - hvit sjokolade er deilig!
Har du forsøkt Hennig-Olsen Creme Hvit Sjokolade? - den har ikke mandler i trekket, men små cookie-biter og vår egen sjokoladerippel. Anbefales:)
Takk for et spennende forslag, vi tar det med oss videre👍
Ønsker deg en fin dag!
Jeg elsker NYT-serien deres, og vet at den er svært populær blant mange! Spesielt ser jeg at mange ungdom liker denne, og dette er et tegn på at ungdom og vår generasjon er opptatt av BÅDE å ta sunne, bevisste valg, samtidig som det er lov å kose segog NYTe livet! 😀
Mitt forslag er derfor å utvide NYT-sortimentet! Per nå har dere smakene CookieDough (min favoritt!!),SaltKaramell og Sjokolade-smak!
Personlig savner jeg en i kaffe/cappucino smak!!!
Andre smaker som kan smake helt nydelig er deriblant:
- vanilje (med noe spennende saus og krønsj oppi; kan være feks bærsaus med noe kjeks-krønsj, eller klassisk sjokolade/karamellsaus med sjokoladebiter),
- crème brulée
- jordbær (med jordbærsaus, og noen sjokoladebiter?
- og såklart; kaffe-smak (som jeg ser i tidligere innlegg at mange andre også har foreslått)
Mvh en veldig is-glad person <3333
Her var det utrolig mange gode forslag😀
Vi tar alle med oss videre👍
Takk for gode tips👍
Drømte i natt om en is jeg gjerne skulle ha sett komme i butikk!
Kroneis formet , men kjeksen er byttet ut med kjeksen som er rundt sandwich, og oreois oppi 😀
Takk for et kjempe bra forslag👍
Jeg vil bringe forslaget videre til vår produktutvikling, så får vi håpe den kan dukke opp på et senere tidspunkt, men vi kan ikke love noe😀
Mange ønsker seg "Kongen på havet" tilbake i disken, så vi tar med oss ønsket ditt videre til vår markedsavdeling, så kan man jo håpe at den dukker opp på et senere tidspunkt.
Det høres veldig godt ut forresten, skal love å videreformidle til Produktutvikling her på iskremfabrikken.
Ønsker dere en fin, fin sommer - med mange hyggelig Kremen av iskrem - stunder
Vi tar med oss alle ønsker vider til vår produktutvikling, så skulle det ikke forundre meg om det dukker opp noe spennende etter hvert.👍
Om ikke det bare var meg i hele Norge som husker den... ;-(
Stor fan av de forskjellige Non Stop isene deres, hva med melkesjokolade Non Stop is? (Krone is og beger)
Søsteren min kjøpte Inspira iskremen deres her om dagen, å når jeg tok litt uten å spørre så fikk jeg en ide, For en eller annen grunn så smaker denne iskremen bedre enn andre, smaken fikk meg til å tenke at den hadde passet veldig bra som en sjokolade bar, kanskje hvit sjokolade med sitron smaken dere har, lignende som snickers is versjonen.
Dere kan kontakte meg på mailen under for å forhandle om hvor mye penger jeg får for denne ideen. (hvis dere går videre med den)
Gmail: Legiithybrid2@gmail.com
Veldig bra forslag du kommer med👍 Jeg bringer det med med videre til produktutviklingen, så kan du jo håpe du blir kontaktet ang. forhandlinger 😉
Hilsen Gustav 9 år og bestemor 56 år 🌸
Takk for at dere tar kontakt med oss, det setter vi pris på.
Dette høres ut som en drøm av en iskrem, så dette forslaget sender jeg videre til vår produktutvikling, så kan vi jo håpe på at denne isen blir å finne hos oss etter hvert.
Ønsker dere en fortsatt fin is-sommer!
og takk for at du tar kontakt med Hennig-Olsen Is, det setter vi pris på.
Og takk for din fine tilbakemelding på Friskis, lover å ta tipset ditt videre til våre produktutviklere:)
Ønsker deg en fin høstdag!
Vi bringer det videre til produktutvikling, men vil samtidig tipse deg om Hennig-Olsen Is sin nye serie med sauser og strøssel:)
Her finner du mye spennende som er supert å bruke sammen med vaniljeis uansett type. Se etter disse produktene neste gang du er i butikken.
Elsker isene deres, men savner en melkesjokoladeis med smak av non stop og en med smak av kvikk lunsj! :)))
Hei!










Rundt 1990 var tidenes beste is i Norge, Coco Bahia i salg før den forsvant like fort som den kom. Men smaken er uforglemmelig og for mange år siden begynte folk å lage Facebook-grupper om isen, som også fantes som brus.
Isen var hvit og med smak av kokos og ananas. Jeg har sporet opp at den ble laget av Joker-is, før de ble kjøpt opp av Drammens-is, som igjen ble kjøpt opp av Nestlé, som til slutt sluttet med is. Isen lignet på denne:
Jeg er sikker på at dersom Joker-is ikke hadde forsvunnet akkurat når denne isen kom, ville den blitt en klassiker, men den rakk å bli veldig populær den ene sommeren.
Såvidt jeg vet er det ingen andre lignende iser i Norge, men smakskombinasjonen kokos og ananas er allerede godt etablert og populært. Det gir grunn til tro at den vil slå veldig godt an.
Brusen eksisterer faktisk fortsatt i Sverige:
Så finnes den som is i utlandet av blant annet Haagen-Dasz, Jonny Pops i USA og Sainsbury's i England:
Også ser dere her at kombinasjonen finnes i alt fra Skyr, øl, juice og smoothie:
Og nylig har Fanta kommet med en slik brus, som ikke har kommet til Norge enda:
Så dette er en veldig populær kombinasjon. Også som drink under navnet Pina colada. Er dette noe dere kan få til? Det finnes nesten ikke noe mer sommerlig enn dette. Jeg lover å kjøpe 500 stk selv 😉
Forslag til ny smak, smash-is 🤩
Og hasselnøttis med nougat
Utrolig gode og spennende forslag dere kommer med her! Tusen takk for dere tar dere tid til å sende inn slike henvendelser😀 Skal ta dette videre til avdeling for produktutvikling😊
Meg og søstra mi hadde elska om dokke kunne lagd ein is, som er sandvitshen i snakkisen. Og då må det vere sjokolade i og den som er på sandvitsh dellen av snakkisen
tusen takk for så stort engasjement! Jeg tar de gode forslagene deres videre til produktutvikling 😀 Vi har faktisk en peppermynte-is i Skåret-serien. Den kalles "Dirty Mint", og er en frisk mint iskrem med sprø sjokoflak😋 Har du smakt denne? 😀
Vi har for ikke lang tid tilbake lansert Friskis Fløte! Har du smakt denne?😋 Denne kan minne en del om den originale Dyrepark-isen! en frisk saftis med en deilig kjerne av vanilje🍦
Hei Andreas,
Nam! Det høres ikke feil ut😍 Jeg skal bringe forslagene dine videre med vår avdeling for produktutvikling 😀 Så får vi krysse fingrene🤞
Ønsker dere en fin dag!
Takk for veldig bra forslag! Skal ta med dette forlaget også til produktutvikling 😀
Tusen takk for så bra engasjement😍 Veldig gode forslag fra dere alle sammen! Skal bringe alle disse gode ideene videre til produktutvikling for vurdering😄🍦Vi krysser fingrene🤞 Plutselig kan det være din idé som dukker opp i butikkene😉
Ønsker dere en fin dag!
Hvorfor har dere ikke pistasj i soft shake, kan jo ha den enkel eller med sjokolade,salty caramel
Trist at det ikke er pistasj alternativ lenger😔
Tusen takk for veldig bra forslag og engasjement!😊 Jeg skal bringe dette videre til vår avdeling for produktutvikling!
Ønsker dere en fin sommer☀️🍦
Jobber i en MENY butikk i Oslo, og er det en type is som jeg tror hadde blitt en klassiker, er en is med smash ( smash is ) 😊
Og grunnen til det, er at smash i seg selv er jo bare vanvittig godt, og som reklamen sier: Det skal godt la seg gjøre, å kun ta en 😂..
Så smash som is ( På en eller annen måte ). Ja, det tror jeg hadde vært og blitt farlig godt 🤩😂😊
Utrolig gode forslag😍 Sender det videre til produktutvikling for vurdering!😉
Hadde blitt glad om det hadde komt en daim is på pinne, i tillegg til kroneis daim! Og kanskje med flytande karamell inne i vaniljeisen? 😊
Sjokoladetrekket og appelsinsmaken på Friskis er kjempegodt. Så hvis det hadde vært mulig å lage en is som var annet hver lag (fra innsiden og ut) av dette sjokoladetrekket og appelsinsmaken - opp til kanskje 6-8 lag? Kan se for meg dette hadde vært en sikker vinner! 😀
Hei.
Mvh.
Vi er to jenter som digger is og elsker isen deres. Vinhar laget to ideer til is vi håper kan inspirere og bli til en ekte is en dag.
Den første isen heter Glitrende enhjørning og skal ha jordbærfyll med blåbærtrekk. Den andre heter SparkleRainbow og skal ha jordbær-, blåbær- og bjørnebærsmak.
Begge skal ha et dryss med spiselig glitter på utsiden.
Vi håper dette er to isende gode ideer som en dag vil ligge i isdisken.
Natalie 9 år og Lilly 8 år.
Tusen takk for enormt gode forslag😍Skal absolutt bringe dem videre for en vurdering😉
Ønsker dere en fin dag🍦
Tror det hadde vært kjempedigg 😀 og en véldig norsk is som feirer smakene de fleste nordmenn er glad i 😀
Det var ingen dum ide! Sender det videre til forslagsbanken😍🍦
Dette er en is som jeg alltid har når jeg er i Amerika rundt jul, den skulle vært tilgjengelig som en sesong is her i Norge også. den er kjempegod. Elsker Hennig Olsen isen

Jeg lurer på om dere kunne ha laget en med smak av toffee og salt karamell ? 🤩